Јоко Камикава

Сподели со своите пријатели

Поддршката на Г7 за Украина во војната со Русија нема да биде засегната од интензивирањето на блискоисточниот конфликт, соопшти во вторник Јапонија додека министрите за надворешни работи на групата се подготвуваа за виртуелни разговори со Киев за време на состанокот во Токио, пренесува Ројтерс. Loading… Групата седум (Г7) богати нацииПрочитај повеќе