Јоко Јокови Видодо

Сподели со своите пријатели

Кинескиот претседател Си Џинпинг и рускиот претседател Владимир Путин ќе присуствуваат на самитот на Г-20 на туристичкиот остров Бали во ноември оваа година, изјави советникот на индонезискиот претседател. Loading… Анди Виџајанто, неофицијален советник на претседателот Јоко Јокови Видодо, изјави за Ројтерс дека кинескиот и рускиот лидер ќе присуствуваат на самитот.Прочитај повеќе