Јакуп Красниќи

Сподели со своите пријатели

На почетокот на судењето за случајот „Тачи и останатите“ во Специјализираните совети на Косово во Хаг, поранешните лидери на Ослободителната војска на Косово, кои беа обвинети за воени злосторства и злосторства против човештвото, повторно се изјаснија за невини пред сите точки од обвинението, јавува Анадолија. Loading… Одговарајќи на прашањето наПрочитај повеќе