Ираче Гарсија Перез

Сподели со своите пријатели

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, денеска се сретна со европратеничката и лидерка на пратеничката група на Прогресивната Алијанса на Социјалистите и Демократите во Европскиот парламент Ираче Гарсија Перез, по што се одржа и заедничка прес-конференција. Loading… На прес-конференцијата, како и на состанокот е изразена јасна поддршкаПрочитај повеќе