Ихор Клименко

Сподели со своите пријатели

Министерот за внатрешни работи на Украина Ихор Клименко изјави дека бројот на загинати во рускиот ракетен напад врз деветкатна станбена зграда во Уман, град кој се наоѓа на околу 200 километри јужно од Киев, се искачи на најмалку 10, а 17 лица се ранети. Loading… Руски проектил ја погодил деветкатницатаПрочитај повеќе