хуалиен

Сподели со своите пријатели

Во тајванскиот град Хуалиен се срушија високи згради при силниот земјотрес со јачина од 6,4 степени споре Рихтер кој денеска го погоди Тајван, а во кој животот го загубија најмалку две лица, а стотици се повредени. – Две лица за жал се загинати, додека 114 претрпеа полесни или потешки повреди,Прочитај повеќе