Христо Грозев

Сподели со своите пријатели

Министерството за внатрешни работи на Русија го додаде истражувачкиот новинар на Белингкат, Христо Грозев на федералниот список на лица по кои е распишана потерница, пренесува Новаја газета Европа, повикувајќи се на Медиазон. Loading… Грозев наводно се бара „по член од Кривичниот законик“, но не се знае кој. Христо Грозев еПрочитај повеќе