Хозе Мануел Албарес

people walking on street during daytime

Сподели со своите пријатели

Шпанскиот министер за надворешни работи Хозе Мануел Албарес објави дека неговата земја е за признавање на одржлива палестинска држава „во многу краток рок“. Loading… – Постоењето на палестинска држава „ќе биде најдобрата гаранција за мир на Блискиот Исток“, рече тој во интервју за шпанската радио станица RNE, пренесува Ројтерс. ТојПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Специјалниот пратеник на ЕУ за дијалог меѓу Белград и Приштина, Мирослав Лајчак, во текот на денот вчера се сретна со претставници на земјите од ЕУ кои не го признаа Косово, за што објави објави на својот Твитер. Loading… Тој вечерва соопшти дека разговарал со специјалниот пратеник на Грција за ЗападенПрочитај повеќе