Химанта Бисва Сарма

three woman performing traditional dance

Сподели со своите пријатели

Властите на индиската сојузна држава Асам планираат да ја забранат полигамијата, пренесува Ројтерс. Loading… – Планирам да ја забранам полигамијата во Асам – изјави премиерот на Асам, Химанта Бисва Сарма. Полигамијата е веќе нелегална според индискиот Кривичен законик, но на муслиманите сè уште им е дозволено да имаат до четириПрочитај повеќе