Хенгамех Газиани

Сподели со своите пријатели

Две истакнати ирански актерки беа уапсени поради јавна поддршка на масовните антивладини протести, јавуваат државните медиуми во таа земја. Loading… Хенгамех Газиани и Катаџун Риахи се обвинети за дејствување против иранските власти, според новинската агенција Ирна. Во јавноста се појавиле без шамии И двете жени претходно во јавноста се појавилеПрочитај повеќе