Хамид Карзаи

Сподели со своите пријатели

Поранешниот авганистански претседател Хамид Карзаи во интервју за Си-Ен-Ен од Кабул изјави дека САД не треба да одземаат пари што му припаѓаат на авганистанскиот народ. Loading… Според него не е во ред да се земаат пари од една жртва за да се даваат на друга жртва. Карзаи, кој е таткоПрочитај повеќе