Халкидики

Сподели со своите пријатели

Пожар во тревна површина избувнал нешто пред 11 часот на грчкиот полуостров Ситонија на Халкидики. Loading… Според грчката Прототема, пожарот избувнал меѓу Метаморфоси и Никити. На терен се 37 пожарникари со 12 возила од кои две противпожарни возила од Бугарија со 10 лица. Во оваа област бил испратен хеликоптер. ВоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Пукање, тепање и закани до разни улични продавачи – грчките медиуми објавија досиеја за операциите на „крофна мафија“ на плажите на Халкидики, која неодамна беше уапсена од грчката полиција. Loading… Имено, како што пренесуваат грчките медиуми, членовите на криминалната организација ги принудувале лицата на кои им биле потребни пари даПрочитај повеќе