Готвење

Сподели со своите пријатели

Раните човечки предци кои живееле пред 780.000 илјади години сакале добро зготвена риба, објавија израелските научници во трудот за кој тврдат дека е првиот доказ за употребата на оган за готвење. Loading… Кога точно почнале да готват нашите предци е контроверзно прашање меѓу археолозите бидејќи е тешко да се докажеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

 Кога еднаш ќе го испробате овој рецепт, повеќе нема да посакате да направите нешто друго, бидејќи колачот кој ви го предлагаме за денес, не само што е вкусен, туку и изгледа прекрасно. Loading… Ви избравме овошен колаш, кој е лесен за правење, а уште повкусен за јадење, и тоа споредПрочитај повеќе