Фуушима

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 4,9 степени според Рихтеровата скала го погоди брегот на префектурата Фукушима во североисточна Јапонија. Loading… Според јапонската метеоролошка агенција, земјотресот е регистриран во близина на брегот на Ишиномаки во Фукушима, јавува Анадолија. Земјотресот е регистриран на длабочина од 50 километри, а не е издадено предупредување заПрочитај повеќе