Силен земјотрес ја погоди Фукушима во Јапонија

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 4,9 степени според Рихтеровата скала го погоди брегот на префектурата Фукушима во североисточна Јапонија.

Loading...

Според јапонската метеоролошка агенција, земјотресот е регистриран во близина на брегот на Ишиномаки во Фукушима, јавува Анадолија.

Земјотресот е регистриран на длабочина од 50 километри, а не е издадено предупредување за цунами.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Силен земјотрес ги погоди Филипини