фуфл

Сподели со своите пријатели

Гугл планира да ја подобри функционалноста на своето пребарување со додавање на разговор со вештачка интелигенција. Loading… Извршниот директор на Google, Сундар Пичаи, објави дека технолошкиот гигант планира да додаде функции за разговор базирани на вештачка интелигенција (ВИ) на својот пребарувач. На овој начин, корисниците ќе можат да одговорат наПрочитај повеќе