Фалакрос

Сподели со своите пријатели

Планинарска трка на планината Фалакро во Драма заврши со трагедија, бидејќи еден од планинарите загина при удар на гром, додека други натпреварувач е во тешка состојба, јави грчкиот јавен сервис „ЕРТ“. Loading… Третиот алпинист, кој цела ноќ останал со загинатиот и повредениот тркач, покажал знаци на хипотермија, а со нивПрочитај повеќе