Ерик Курила

Сподели со своите пријатели

Војската на САД изврши повеќе воздушни напади во Сирија против милитантни групи поддржани од Иран одговорни за претходниот напад со дрон во кој загина еден и рани неколку американски персонал, соопшти војската. Loading… Пентагон во четвртокот вечерта во исто време извести за нападот врз американскиот персонал претходно во текот наПрочитај повеќе