Ер Србија

Сподели со своите пријатели

Авионот на линијата Белград-Москва безбедно слета на аеродромот Шереметјево, откако добил порака за закана за бомба, вели претставникот на итната помош за руската агенција Риа Новости. Loading… Авионот слета на аеродромот Шереметјево во 11.39 часот по московско време, пренесува РИА Новости.   Фон дер Лајен и Борел пристигнаа во Киев,Прочитај повеќе