Епл

black android smartphone turned on displaying icons

Сподели со своите пријатели

Во јуни, Apple го најави доаѓањето на iOS 17 со голем број нови функции и подобрувања за iPhone. Loading… По повеќе од три месеци бета тестирање, ажурирањето на бесплатниот софтвер ќе биде достапно денес во 19 часот за iPhone XS и поновите модели. Подолу, сумиравме неколку клучни функции што ќеПрочитај повеќе

two space gray and two silver iPhone 11's

Сподели со своите пријатели

Apple ќе им плати на секој од тужителите, кои се приклучија на колективната тужба во 2020 година, околу 65 долари. Loading… Тужбата беше поднесена откако Apple призна дека успорил некои модели на iPhone во 2017 година. Подобни модели опфатени со оваа тужба вклучуваат iPhone 6, 6 Plus, 6s, 6s PlusПрочитај повеќе

silver iPhone X

Сподели со своите пријатели

Тајванската компанија Foxconn, снабдувач на американскиот Apple, започна со производство на новиот iPhone 15 во Индија, поточно во јужната држава Тамил Наду. Loading… Целта на Apple е да го диверзифицира своето производство и да најде алтернатива за Кина поради растечките тензии меѓу Вашингтон и Пекинг, пренесува CNBC. Американската администрација презедеПрочитај повеќе

black iphone 7 plus on red table

Сподели со своите пријатели

Руското Министерство за дигитален развој им забрани на вработените да користат уреди на Apple iPhone и iPad за деловни цели, објави во петокот новинската агенција Интерфакс, цитирајќи го министерот Максут Шадаев. Loading… „Воведена е забрана за користење на мобилни уреди (Епл) – паметни телефони и таблети – за пристап доПрочитај повеќе

blue iphone 5 c beside white box

Сподели со своите пријатели

iOS 17 на Епл ќе вклучува едно од најголемите ажурирања за Ајфон во изминатите години. Loading… Меѓу другото, новото ажурирање ќе донесе транскрипција на говорна пошта во реално време, „контакт постери“ кои ќе им овозможат на корисниците да изберат фотографија што се појавува кога ќе ги повикаат контактите кои имаатПрочитај повеќе

two space gray and two silver iPhone 11's

Сподели со своите пријатели

Ако вашето дете мистериозно ги заобиколува ограничувањата за времето поминато на екранот што сте ги поставиле на неговиот Apple уред, Wall Street Journal можеби знае зошто. Loading… Публикацијата откри дека грешката спречува одредени ограничувања на времето на екранот поставени преку Family Sharing да се зачуваат правилно со месеци. Епл требашеПрочитај повеќе

black iphone 4 displaying icons

Сподели со своите пријатели

Повеќе од 1.500 развивачи на апликации во Обединетото Кралство поднесоа тужба од 785 милиони фунти (1 милијарда долари) против Apple во вторникот поради таксите за App Store. Loading… Приходите во бизнисот со услуги на Apple, кој го вклучува и App Store, рапидно пораснаа во текот на изминатите неколку години иПрочитај повеќе

person holding space gray iPhone 7

Сподели со своите пријатели

Марк Гурман е еден од најдобрите познавачи на состојбите во Apple и плановите на американската компанија, а гласините кои тој ги објави не еднаш се покажаа како точни. Loading… Токму затоа сите фанови на Apple нетрпеливо ги чекаат новите информации на Гурман, а како што се приближува претставувањето на новатаПрочитај повеќе

silver iphone 6 on white table

Сподели со своите пријатели

Според новиот извештај на Блумберг, Apple наводно планира да ја зголеми цената на своите претстојни модели на iPhone 15 Pro и Pro Max во обид да ги зголеми приходите за време на проектираниот пад на продажбата на паметни телефони. Loading… Многу пари Изданието тврди дека Apple има за цел даПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Ајфон обично се амортизира веднаш штом ќе го извадите од продавница. Loading… Но, има некои посебни случаи, како неодамнешната аукција во САД, за време на која првото издание, неотворен модел со четири гигабајти меморија беше продаден за 190.372,80 долари. Бидејќи не биле направени многу, овој модел се сметаше за „светПрочитај повеќе