епидемија

stainless steel fork on green labeled can

Сподели со своите пријатели

Контаминираните краставици би можеле да бидат причина за 162 инфекции со салмонела, објави американската Администрација за храна и лекови (ФДА) додека истражува дали консумирањето краставици довело до зголемување на случаите на салмонела низ целата земја. Loading… Имено, 54 лица се хоспитализирани, а не е регистриран ниту еден смртен случај, пренесуваПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кинеските власти пријавија три смртни случаи поврзани со Ковид-19 во Шангај, првпат откако финансискиот центар на земјата влезе во строга изолација кон крајот на март. Loading… Во соопштението на градските здравствени власти се наведува дека жртвите биле на возраст меѓу 89 и 91 година и не биле вакцинирани.   ЕднаПрочитај повеќе