Емомали Рахмон

Сподели со своите пријатели

Претставници на Киргистан и Таџикистан денеска разговараа и се договорија да ги прекинат конфликтите на заедничката граница додека траат преговорите меѓу двете страни, соопштија киргистанските власти, а пренесе ТАС С. Loading… Договорено е за време на прекинот на огнот, кој започнува денеска во 10 часот по локално време, претставниците наПрочитај повеќе