Емерсон Мнангагва

Сподели со своите пријатели

Рускиот претседател Владимир Путин му подари хеликоптер на претседателот на Зимбабве Емерсон Мнангагва, објави на Твитер Министерството за информации на оваа африканска земја. Loading… – Неговата екселенција претседателот Путин на неговата екселенција на претседателот Емерсон Дамбуџа Мнангагва му подари претседателски хеликоптер, кој наскоро ќе биде доставен во Зимбабве – сеПрочитај повеќе