Емануела Орланди

Сподели со своите пријатели

Ватикан во вторникот потврди дека отворил истрага за исчезнувањето на тинејџерка пред 40 години, што поттикна безброј теории и го наведе Нетфликс да направи серија. Loading… Емануела Орланди, 15-годишната ќерка на вработен во Ватикан, последен пат била видена како го напушта часот по флејта во Рим на 22 јуни 1983Прочитај повеќе