Емануел Бон

Сподели со своите пријатели

Францускиот претседател Емануел Макрон му наложи на својот советник за надворешна политика Емануел Бон да соработува со првиот кинески дипломат Ванг Ји за да се воспостави рамка што може да се користи како основа за идните разговори меѓу Украина и Русија. Loading… Повикувајќи се на неименувани извори запознаени со плановитеПрочитај повеќе