Елвира Набиулин

Сподели со своите пријатели

Русија ќе го оспори замрзнувањето на нејзините средства во странство на суд, изјави денеска во парламентот шефицата на руската централна банка Елвира Набиулин, пренесува РИА Новости. Loading… „Ова е невидено замрзнување на златни и девизни резерви. Ќе подготвиме правни дејствија, се подготвуваме да ги презентираме. Невидено е на глобално нивоПрочитај повеќе