Џон Болтон

Сподели со своите пријатели

Неуспехот на украинските сили кога е во прашање контраофанзивата се заснова на неодлучноста на западните сојузници и самиот американски претседател Џозеф Бајден, чии одлуки само го одложуваат поразот на Украина, тврди поранешниот советник за национална безбедност на американскиот претседател Џон Болтон. Loading… Во авторска статија за „Волстрит џурнал“ Болтон наведуваПрочитај повеќе