Џејмс Елдер

Сподели со своите пријатели

Портпаролот на УНИЦЕФ Џејмс Елдер рече дека Појасот Газа е „полош од детски гробишта“ и предупреди дека ситуацијата може да се влоши. Loading… Елдер, кој штотуку се врати од еднонеделната посета на Појасот Газа, рече дека децата во палестинската енклава живеат во пеколни услови и предупреди на сериозни последици заПрочитај повеќе