До Квон

Сподели со своите пријатели

Јужна Кореја ќе побара екстрадиција на До Квон, еден од најбараните бегалци во светот од областа на криптокриминалот, кој беше уапсен во Црна Гора, изјави денеска портпаролката на обвинителството во Сеул. Loading… „Јужнокорејските обвинители ќе преземат чекори за да го вратат Квон До-Хјунг во земјата. Работиме на тоа“, изјави заПрочитај повеќе