Днепрорудни

Сподели со своите пријатели

Вооружените сили на Украина повторно се обидоа да пренесат војници преку Днепар во правец Каменка-Днепровск, и тој напад беше одбиен, тврди член на Главниот совет на администрацијата на регионот Запорожје, Владимир Рогов. Loading… „Синоќа беше спречен нов обид на милитантите на Зеленски да го нападнат Днепар и да слетаат воПрочитај повеќе