Дизниленд

brown and blue concrete castle under blue sky during daytime

Сподели со своите пријатели

Три лица се повредени кога силните ветрови во Дизниленд собориле светлосен столб на патеката на влезот во забавниот парк во Анахајм, во американската сојузна држава Калифорнија. Loading… Столбот паднал на главната улица на забавниот парк, објави „Вашингтон пост“. Две лица се здобиле со полесни повреди и им била укажана лекарскаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Џеф Рајц го сака Дизниленд. Всушност, можеби подобар збор би бил е „опседнат“ со него. Loading… Калифорнискиот забавен парк Рајц го посетувал секој ден во последните осум години, три месеци и 13 дена, што го прави апсолутен рекордер за најголем број последователни посети на паркот, според Гинисовата книга на рекорди.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Забавниот парк на Дизни во Шангај денеска ненадејно ја прекина работата поради мерките за спречување на коронавирусот, а во моментот на објавувањето на сите посетители им беше наредено да останат во паркот додека не се тестираат за вирусот. Loading… Забавниот парк соопшти во 11:39 часот по локално време дека привременоПрочитај повеќе