Дијана Петкова

Сподели со своите пријатели

Утревечер со почеток во 18 часот во фоајето на Центарот за култура „Трајко Прокопиев“ Куманово ќе се одржи промоција, презентација и популаризација на едно поинакво, автентично дело од авторката Дијана Петкова. Loading… Промотор на делото „Скротителка на змејови“  хаи (бун) наку ќе биде Елена Пренџова, а гости кои ќе гоПрочитај повеќе