Ден Рапопорт

Сподели со своите пријатели

Почина 52-годишниот Ден Рапопорт, жесток критичар на Владимир Путин и инвестициски банкар во егзил. Loading… Полицијата потврди дека Рапопорт починал во Вашингтон откако ја напуштил Русија. Нешто пред 18 часот бил пронајден пред луксузна станбена зграда во Џорџтаун. Пред тоа полицијата добила дојава дека некој скокнал од зградата, пишува Индипендент.Прочитај повеќе