Даниел Јосевски

Сподели со своите пријатели

Атлетичарите и атлетичарките на Куманово повторно урнаа лични рекорди, но и постовија нов национален рекорд на сениорското екипно првенство што се одржа викендов. Loading… Теа Алексовска постигна нов национален рекорд во младинска категорија во фрлање кладиво воедно и златен медал, а прва беше и во категоријата фрлање ѓуле. Рекордот ѝПрочитај повеќе