Даниел Хагари

Сподели со своите пријатели

Израелската војска пронашла оружје и борбена опрема на Хамас во болницата Ал-Шифа во Појасот Газа за време на претресот во средата, изјави воениот портпарол Даниел Хагари, потег што Хамас го отфрли како „лага“. Loading… Војската објави и видео за кое рече дека покажува дел од оружјето и опремата собрани воПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Портпаролот на израелските одбранбени сили (ИДФ) Даниел Хагари денеска изјави дека воената операција продолжува во дел од најголемата болница во Појасот Газа и дека „терористите“ и експлозивите биле елиминирани пред да влезат. Loading… Контраадмиралот Хагари рече дека армијата продолжува да дејствува „целно“ и во согласност со оперативните потреби во болницатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Портпаролот на израелската армија Даниел Хагари објави дека припадници на ИДФ извршиле рација во детската болница Рантиси во градот Газа. Loading… Тој додава дека под болницата го нашле командниот центар на палестинската милитантна група Хамас. „Под болницата, во подрумот, го најдовме командниот и контролниот центар на Хамас, елеци за бомбашиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Портпаролот на израелската армија, контраадмирал Даниел Хагари, вечерва изјави дека елитната единица од поморски командоси и оклопна бригада извршиле рација во детската болница Рантиси во градот Газа, каде што се криеле оперативци на Хамас. Loading… „Под болницата, во подрумот, го најдовме командниот и контролниот центар на Хамас, самоубиствени елеци, гранати,Прочитај повеќе