Чонгкинг

Сподели со своите пријатели

Југозападните кинески региони Чонгкинг и Сечуан денеска се борат со шумските пожари додека чекаат долго најавуван пад на екстремните температури и период на врнежи што се очекува да започне следната недела. Loading… Државните синоптичари најавија крај на бранот топло време, кој трае повеќе од два месеци, наведувајќи дека од западПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кинескиот град Чонгкинг од денеска почна да го намалува работното време на трговските центри поради „вонредната ситуација“ во снабдувањето со електрична енергија, предизвикана од актуелниот топлотен бран, соопшти владата. Loading… Овие мерки значат дека неколку десетици трговски центри во градот мора да се прилагодат на работното време од 16:00 доПрочитај повеќе