чоколадо

Сподели со своите пријатели

Германскиот производител на чоколади Ritter Sport ќе го продолжи својот бизнис во Русија, објави вчера новинската агенција ДПА, повикувајќи се на портпарол на компанијата. Loading…   Украинците истрелаа моќна ракета кон Луганск   „Ritter Sport ќе продолжи да испорачува чоколадо во Русија. Прекинот на испораките би довел до драматично намалувањеПрочитај повеќе