Чарлс Собхрај

Сподели со своите пријатели

Чарлс Собхрај, осудениот убиец за кој полицијата верува дека убил повеќе од 20 западни туристи на „хипи патека“ низ Азија во 1970-тите и 1980-тите години, денеска пристигна во Франција по речиси две децении зад решетки во Непал, објави BFM. Loading… Врховниот суд на Непал нареди ослободување на Собрај претходно овааПрочитај повеќе