Букурешт

Сподели со своите пријатели

Автомобил утрово удри во вратата на руската амбасада во Букурешт, Романија, јави руската државна новинска агенција ТАСС. Loading… Инцидентот се случил околу 6:30 часот по локално време, јави ТАСС, повикувајќи се на Радио Романија. Според радиостаницата, автомобилот после тоа се запалил, пренесува ТАСС.   Шанел ја ограничува продажбата на своитеПрочитај повеќе