Британска Колумбија

Сподели со своите пријатели

Колумбиските безбедносни сили заплениле 1.100 тони кокаин за една година, што постави нов рекорд, изјави претседателот Густаво Петро. Loading… „Од почетокот на работата на оваа влада ги следевме главните алки во синџирот на трговија со дрога, запленивме 1.100 тони кокаин и го зголемивме бројот на уништени нарко лаборатории за 16Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Пожарите во канадската провинција Британска Колумбија изгореа рекордна површина шуми, а ситуацијата најверојатно ќе се влоши поради топлото и суво време, соопштија локалните власти. Loading… Пожарите предизвикаа голема штета и на земјоделците, а во покраината досега загинаа најмалку две лица, пренесува АП. Министерот за вонредни ситуации на Британска Колумбија, БовинПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Четири лица загинаа во сообраќајна несреќа на Бадник, а повеќе од 50 лица завршија во болниците во Британска Колумбија, соопштија канадските власти. Loading… „Можеме да потврдиме дека четворица патници се пронајдени мртви“, соопшти канадската полиција. Оттаму додаваат дека загинатите патници се уште не се идентификувани, а причината за несреќата сеПрочитај повеќе