бразилска џиу џица

Сподели со своите пријатели

Тројца членови на клубот предатор од Куманово освоија медали на Меѓународниот турнир во бразилска џиу-џица во Софија, Република Бугарија. Loading…     Иван Димитриевски во борбите со и без кимоно под 68 килограми освои два медали, еден златен и еден бронзен.     Со бронзен медал се врати Звездан ИлиќПрочитај повеќе