Бородјанка

Сподели со своите пријатели

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, предупреди дека ситуацијата во градот Бородјанка е „многу полоша“ отколку во блискиот Буча. Loading… Додека Украина се подготвува за нови напади на истокот, лидерот на нацијата издаде ново и вознемирувачко предупредување до населението.   Украина: Имаме 7.000 загинати руски војници во фрижидерите, Русија не сакаПрочитај повеќе