Борис Немцов

Сподели со своите пријатели

Руслан Геремеев, поранешен офицер на чеченскиот баталјон „Север“ на Националната гарда на Русија, осомничен дека е вмешан во убиството на политичарот и лидер на опозицијата Борис Немцов, сега помага во уништувањето и хуманитарната катастрофа во Мариупол. Loading… Ова на каналот Телеграм го објави шефот на Чеченија Рамзан Кадиров. „Мојот драгПрочитај повеќе