Бисера Турковиќ

Сподели со своите пријатели

На маргините на министерскиот состанок во рамките на Берлинскиот процес, министерот за надворешни работи, Бујар Османи оствари билатерална средба со заменик претседавачот на Советот на Министри и министер за надворешни работи на Босна и Херцеговина, Бисера Турковиќ. Loading… На средбата беше истакнато заемно задоволство за позитивната динамика во развојот наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, утрово, на маргините на Бледскиот стратешки форум, учествуваше на состанок организиран од министерката за надворешни работи на Словенија, Тања Фајон, на кој се разменија мислења за актуелните случувања на Западниот Балкан, со фокус врз неговата европска и евро-атлантска перспектива, регионалната соработка, како и заПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Министерот за надворешни работи, Македонија Бујар Османи е во прва работна посета на Сараево, каде оствари средба со заменик-претседателот на Советот на Министри и министерка за надворешни работи на Босна и Херцеговина Бисера Турковиќ. Loading… На средбата, меѓу другото, беше изразено задоволство за високиот степен на пријателски односи меѓу дветеПрочитај повеќе