Binance

Сподели со своите пријатели

Канадскиот бизнисмен Чангпенг Жао ќе се повлече од функцијата извршен директор на Binance како дел од спогодбата со американското Министерство за правда и берзата за криптовалути што тој ја основаше, соопштија извори блиски до Форбс. Loading… Комисијата за хартии од вредност (КХВ) ги обвини Бајненс и Чангпенг во јуни заПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Размената за криптовалути Binance неочекувано ја повлече својата понуда за преземање на конкурентниот конкурент FTX, велејќи дека проблемите на компанијата се „надвор од нашата контрола или способност да помогнеме“. Loading… Објавувајќи дека се откажува од преземањето на FTX, Binance, најголемата крипто берза во светот, изјави дека во текот на процесотПрочитај повеќе