Белогород

Сподели со своите пријатели

Украинските сили истрелаа повеќе од 50 проектили и гранати на локации во руската погранична област Белгород во изминатите 24 часа, при што загина едно лице, напиша денеска гувернерот Вјачеслав Гладков на својот канал Телеграм. Loading… „Селото Нехотеевка, округот Белгород, беше под оган, врз него беа испукани осум артилериски гранати, коиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Руската воздушна одбрана собори четири ракети над Белгород, на границата со Украина, а во таа прилика е повредена една жена, соопшти денеска гувернерот на Белгородската област Вјачеслав Гладков. Loading… „Нашата воздушна одбрана собори четири ракети над Белгород и регионот Белгород. Се расчистуваат последиците на терен. Веќе е пријавено едно повреденоПрочитај повеќе