Белогород

Сподели со своите пријатели

Руската воздушна одбрана собори четири ракети над Белгород, на границата со Украина, а во таа прилика е повредена една жена, соопшти денеска гувернерот на Белгородската област Вјачеслав Гладков. Loading… „Нашата воздушна одбрана собори четири ракети над Белгород и регионот Белгород. Се расчистуваат последиците на терен. Веќе е пријавено едно повреденоПрочитај повеќе