Бејрут

Сподели со своите пријатели

Стотици Либанци вчера ја одбележаа третата годишнина од разорната експлозија на пристаништето во Бејрут, обвинувајќи ги политичарите за попречување на истрагата за трагедијата. Loading… На 4 август 2020 година, една од најголемите ненуклеарни експлозии во историјата уништи цели населби во либанскиот главен град. Повеќе од 220 луѓе загинаа, а надПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во Бејрут, главниот град на Либан, се случува вистинска драма, бидејќи граѓанин вооружен со пушка влетал во банка и ги зел работниците како заложници барајќи да му ги исплатат заштедите кои му биле „заробени“. Loading… Наводно маж влегол во банка со кофа бензин во раката, а медиумите пишуваат дека тојПрочитај повеќе