B-2 Spirit

Сподели со своите пријатели

Американскиот нуклеарен бомбардер „Б-2 Спирит“ принудно слета во воздухопловна база во Мисури поради дефект и се запали при принудното слетување. Loading… Во тој инцидент нема повредени, а штетата на леталото сѐ уште се утврдува, објави американската воена веб-страница Милитари. Информациите за тој инцидент ја потврдија и американското воено воздухопловство. Б-2Прочитај повеќе