Атомска бомба

Сподели со своите пријатели

Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска пристигна во Јапонија, каде што ќе присуствува на самитот на Групата седум (Г7) во Хирошима. Loading… Бајден слета во базата на американскиот марински корпус во Ивакуни, која се наоѓа на околу 50 километри југозападно од Хирошима. Бајден не планира да се извини во име наПрочитај повеќе