Арвидас Анусаускас

Сподели со своите пријатели

Русија веќе поседува нуклеарно оружје во балтичкиот регион, изјави во четвртокот литванскиот министер за одбрана Арвидас Анусаускас. Loading… Еден од најблиските соработници на рускиот претседател Владимир Путин, Дмитриј Медведев, денеска го предупреди НАТО дека доколку Шведска и Финска се приклучат на воената алијанса предводена од САД, ќе мора да јаПрочитај повеќе